مشاوره با متخصص ارتودنسی

مشاوره با متخصص ارتودنسی

 

مشاوره با متخصص ارتودنسی: خوب است که برای داشتن لبخندی زیباتر و جذاب تر  به جای مراجعه به  دندانپزشک عمومی برای  مشاوره با متخصص ارتودنسی  نزد او بروید. قبل از آنکه تصمیم به درمان ارتودنسی بگیرید راهنمایی های خاصی برای دندان های نامرتب، شلوغ و یا اووربایت و… وجود دارد و تمام این راه ها در جلسه مشاوره با متخصص مطرح می شود.

 

برای این کار یک وقت مشاوره با متخصص ارتودنسی بگیرید. شما می توانید از دوستان، همکاران، پزشک خانواده و یا دندانپزشک خود سوال کنید که آیا آنها متخصص ارتودنسی خوبی را سراغ دارد یا خیر و سپس برای مشاوره با متخصص نزد وی بروید.

مشاوره با متخصص

اگر برای مشاوره با متخصص ارتودنسی نزد او رفتید ولی قصد نداشتید برای درمان پیش او بروید یا می‌خواهید که مشاوره با متخصص های دیگری دیگری را تجربه کنید و نظر دیگر متخصصان را نیز بشنوید نگران نشوید. حق شما است که برای درمان خود نزد متخصصی بروید که دوست دارید و ترجیح می دهید.

مشاوره با متخصص ارتودنسی

 

به این نکته توجه داشته باشید که دندان‌ها را می شود به روش های  مختلف و متفاوتی حرکت داد و متخصصین مختلف راهکارهای متفاوتی به کار می‌ گیرند و این راه ها در جلسه مشاوره با متخصص به بیمار گفته می شود.

 

 

معمولاً هیچ گاه «فقط یک راهکار صحیح» موجود نیست. ممکن است که نیاز داشته باشید مشاوره با  متخصص های مختلف را امتحان  کنید تا برای درمان بهترین تصمیم را بگیرید.

 

زمان معاینه اولیه و مشاوره با متخصص، امکان دارد متخصص ارتودنسی روی دندان‌ و دهان شما معاینه دقیق انجام دهد. یک ارتودنتیست با تجربه می تواند در جلسه مشاوره با متخصص ارتودنسی با دقت تقریبی به شما بگوید که چه کاری باید انجام دهید، چه نوع وسیله یا براکتی را باید استفاده کنید، آیا نیاز دارید دندانی بکشید یا نه ، طول درمان شما چقدر است و هزینه درمانتان چقدر می شود و تمامی اینها را در جلسه مشاوره با متخصص به شما بگوید تا شما بر اساس آن تصمیم گیری کنید.

 

 

 

ویزیت اولیه و مشاوره با متخصص شامل یک ارزیابی کامل بالینی توسط متخصص ارتودنسی می باشد.  در جلسه مشاوره با متخصص بیمار ابتدا از تمامی مشکلات دهان و دندان خود از جمله پوسیدگیهای احتمالی آگاه می شود. عکسهای رنگی از خارج و داخل دهان بیمار  قبل از درمان توسط متخصص ارتودنسی داخل مطب بصورت رایگان  گرفته می شود.

 

ودر مرحله بعدی قالبهای گچی (مدل مطالعه اولیه) ازبیمار توسط متخصص ارتودنسی در مطب تهیه می شود.

 

مدلهای مطالعه ارتودنسی

توصیه می گردد در جلسه مشاوره با متخصص  تمامی گرافی های تهیه شده طی شش ماه گذشته همراه بیمار باشد با این حال، به طور معمول دو عدد رادیوگرافی از دندانها و فکین بیمار در جلسه اول نوشته می شود که عبارتند از:

OPG

 

Lateral cephalometry

 

Expert Advice

رادیوگرافی پانورامیک یا  OPG

در صورتی که با این گرافیها برای مشاوره با متخصص مراجعه کنید مراحل کاری شما سریعتر پیش خواهد رفت و بر طبق  آنها تشخیص دقیق تری در خصوص مشکلات دندانی و فکی شما صورت خواهد گرفت . در صورت مایل بودن بیماربه انجام درمان ارتودنسی همان جلسه مشاوره با متخصص یا جلسه بعد دستور تهیه فتوگرافیهایی از ناحیه صورت و دندانها نیز داده می شود.

مشورت با متخصص ارتودنسی

هزینه درمان با بررسی کامل رادیوگرافیها، فتوگرافیها و مدل دهانی و بر اساس میزان مشکل بیمار وهمچنین  طول دوره درمان برآورد می شود و در مشاوره با متخصص به بیمار گفته می شود.

 

 

مشاوره ارتودنسی چگونه صورت می‌پذیرد؟

 

مشاوره به معنای همکاری و خواستن رأی و نظر تخصصی دیگران در انجام کاری می باشد. هر نوع درمانی به ویژه درمان‌های دندانپزشکی باید با مشاوره انجام شوند. درمان ارتودنسی به دلیل طولانی بودن درمان و تأثیرات قابل مشاهده ای که بر چهره فرد می گذارد حتما باید با مشاوره با متخصص ارتودنسی انجام شود.

 

 

افراد دارای دندان های درهم و نامرتب و یا مشکلات و ناهنجاری‌های فکی باید در مشاوره با متخصص و مراحل اولیه به طور کامل از جزئیات مشکل خود آگاه شوند و بهترین راه های درمان را بررسی کرده و بر اساس نوع مشکل و ناهنجاری خود بهترین روش درمان  ارتودنسی را برای مشکل خود انتخاب کنند.

 

 

ارتودنتیست قادر است انواع تغییرات اسکلتی را در فک، دهان و دندان‌های فرد ایجاد کند و با قرار دادن ابزار مختلف ارتودنسی و وارد آوردن نیرو، اقدام به جابجایی دندان‌ها نماید و رابطه آنها را با هم و دیگر قسمت‌ها هماهنگ کند و برای فرد زیبایی را به ارمغان بیاورد.

 

 

برای شروع درمان حتما باید قبل از آن مشاوره با متخصص با متخصص ارتودنسی انجام شده باشد.

 

مشاوره با متخصص ارتودنسی یعنی ارتودنتیست با بررسی مشکل یا ناهنجاری شما و در نظر داشتن تمام جوانب و عوارض احتمالی بهترین راه درمان را برای شما تشخیص و پیشنهاد دهد.

 

برای انجام مشاوره با متخصص امکان دارد چندین جلسه رفت و آمد کنید تا تشخیص درسا در مورد شما صورت بگیرد به همین خاطر ، نباید عجله کنید و باید شکیبا باشید.

http://dr-fooladgar.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *