تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل کاربرد های بسیاری در حوزه زیبایی دارد، با این تزریق می توان لب و گونه ها را برجسته کرد و همینطور در رفع چین و چروک ها بسیار کاربرد دارد ، زمانی که سن افراد بالا می رود کنار لب و گونه ها و پیشانی چین و چروکی ایجاد می شود که با استفاده از تزریق و بوتاکس می توان این چین و چروک را از بین برد .

تزریق ژل

چه کسانی نباید ژل تزریق کنند

  • زنان باردار یا شیرده
  • افرادی که سابقه بیماری های خود ایمنی همچون آسم و آلرژی دارند
  • افراد مبتلا به دیابت که از انسولین استفاده می کنند
  • افراد دارای بیماری های خود ایمنی شدید مانند لوپوس و روماتیسم و سندرم نفروتیک
  • افرادی با سابقه سکته قلبی ۶٫ افرادی که از داروی آسپیرین یا وارفارین استفاده می کنند
  • سابقه خون لخته شده و ترومبوز وریدهای عمقی
  • افرادی که به خاطر بیماری قلبی از داروهای مختلف استفاده می کنند
  • افراد با سابقه سکته مغزی

کاربردهای تزریق ژل  :

کاربردهای تزریق ژل  :

اصولا یک ژل استاندارد باید دارای سه ویژگی زیر باشد :

خاصیت پرکنندگی :

ژل باید بتواند چین و چروک های صورت را به حداقل خود برساند.

ژل باید قادربه محو کردن گودی ها و شیارهای کم و بیش باشد .

ژل باید بتواند محل گوداسکارها و فرورفتگی های ناشی از ضربه یا جراحی را از بین ببرد.

حجم دهنده :

ژل باید بتواند مناطقی که به دلیل مختلف چربی بافت خودرا ازدست داده و گودی به وجود آورده است راترمیم ومحو نماید مخصوصا نزد بیماران ایدزی و مبتلا به HIV درمان شده که عضلات آنان تحلیل رفته و علائم و نشانه های آن بیشتر درناحیه ی صورت و اندام هایی که موجب تکیدگی و لاغری مفرط شده باشد.

حجم دهنده :

– ژل باید بتواند قسمت های فرورفته دورصورت چانه و منطقه گیجگاهی را پر کند.

جوان سازی و لطیف نمودن پوست :

در پی تزریق  استاندارد به دلیل دارا بودن حالت اسفنجی و جذب آب توسط ژل، منطقه تزریق شده باید شادابتر، جوانترو زیباتر به نظر آید.

از چه ژلی استفاده کنیم؟

کیفیت نوع ژل تزریقی در نتیجه تزریق ژل دارای اهمیت فراوانی می باشد، ژل های تزریق دارای برندهای گوناگون و ساخت کشورهای مختلف می باشد توجه نمایید ژل مرغوب و با کیفیت بالایی را انتخاب نمایید تا مطلوب ترین نتیجه را از تزریق دریافت نمایید .

آیا قبل از تزریق مراقبت خاصی نیاز است؟

سعی کنید از مصرف هر ترکیبی که حاوی آسپرین، ایبوپروفن، داروهای مسکن ضد التهابی با دوز بالا، ویتامین E یا روغن ماهی باشد ۵-۳ روز پیش از تزریق  دوری کنید تا احتمال کبودی در ناحیه تزریق کمتر شود.

تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده

امروزه فیلرهای تزریقی برای استفاده در نقاط متفاوت صورت به کار برده میشوند از جمله چین های عمیقی مانند خط لبخند که باعث می شود چهره ای جوان تر به دست آورید.

توسط  یک سوزن خیلی نازک، ژل به صورت مستقیم در اندازه و سایزهای کوچک، به زیر پوست تزریق می شود. این تزریق موجب ایجاد نتایج فوری می شود و همچنین موجب یک بهبودی طبیعی طولانی مدت برای پوست شما از لحاظ بهداشتی هم سالم است.

نکته مهم در مورد ایمنی و عوارض مربوط به ژل ها :

برای افراد عادی بسیار سخت و شاید غیرممکن باشد که بدانند چه فیلری دارای تاییدیه هایی دارای اعتبار باشد و بدون عوارض باشد، لذا باید به جراح خوب برای تزریق ژل  خود اعتماد کرده و پزشک معالج هم نهایت صداقت را داشته باشد و نوع فیلر معروفی را به متقاضی معرفی میکند.

پس از تزریق چه اقداماتی باید صورت گیرد ؟

بعد از تزریق ژل استفاده از نمک را باید به حداقل برسانید زیرا با خوردن نمک احتمال ورم بسیار بالا می رود. در صورت تزریق ژل در صورت برای رفع چین و چروک صورت، سر نباید به سمت پایین گرفته شود . استفاده از کمپرس سرد در روز های اول  و بعد کمپرس گرم توصیه می شود .

از دستکاری کردن محل تزریق خودداری نمایید، زیرا ممکن است جابه جایی صورت گیرد . در صورتی که بعد از تزریق  بعد از گذشت مدتی کبودی و ورم کاهش نیافت و همچنان درد داشتید یا نامتقارنی در ناحیه تزریق مشاهده کردید جراح پلاستیک در تزریق ژل خوب را مطلع سازید .

آیا تزریق ژل عارضه ای برای بدن دارد ؟

با افزایش سن، میزان هیالورونیک اسید که ماده طبیعی است که در پوست یافت می شود کاهش می یابد. با تزریق ژل این ماده وارد پوست می شود و درنتیجه چین و چروک بوجد آمده بدلیل افزایش سن ازبین می رود . تزریق ژل هیچگونه عارضه ای برای بدن ایجاد نمی کند.

بعضی از عوارض جانبی این درمان شامل کبودی، تورم، قرمزی، خارش ،درد ، تغییر رنگ و حساسیت در محل تزریق میباشد .

این موارد بعد از گذشت چند روز از تزریق به داخل پوست کشیده می شوند و در عرض یک هفته پس از تزریق ژل به لپ ها فروکش می کنند. در مواردی بسیار کم، التهاب و فرم هایی شبیه به آکنه گزارش شده که بعد از حدود دو هفته خود بخود بهبود پیدا میکنند

دوره نقاهت بعد از تزریق ژل  :

بلافاصله بعد از تزریق نتایج ظاهر میشود. نتایج زیر ممکن است ظاهر شود :

– التهاب یا کبودی به صورت مختصر

– قرمزی و بی حسی موقت 

– احساس بیش از حد بودن تزریق

البته به خاطر داشته باشید جای نگرانی نیست چون کلیه مسائل فوق طی چند ساعت تا چند روز از بین خواهد رفت.

پس از تزریق  فرد چه انتظاراتی باید داشته باشید؟

پس از تزریق ژل فرد چه انتظاراتی باید داشته باشید؟

 

معمولا اثر ژل هیالورونیک اسید از چند هفته تا چند ماه باقی خواهد ماند. هیالورونیـــک اسید ها قابل جذب هستند در نتیجه راه حل دائمی برای رفع چــین و چــروک نیستند و نیاز است هر چند ماه یک بار تزریق آنها را تکرار کرد.

زمان تکرار تزریق به عواملی مختلفی مانند سن فرد، شیوه زندگی و منطقه مورد نظر درصورت فرد بستگی دارد.

 

دکتر حیدری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *