بهترین دندانپزشک زیبایی

بهترین دندانپزشک زیبایی

بهترین دندانپزشک زیبایی با کمک روش های زیبایی دندان اقدام به درمان و ایجاد لبخند زیبا می نماید. دندانپزشک زیبایی علاوه بر ایجاد زیبایی، دندان های معیوب، پوسیده وخراب را نیز درمان می نماید. یک دندانپزشک زیبایی خوب بایستی از مراجع معتبر کسب مدرک کرده، به آخرین تکنیک های درمانی مسلط باشد.

زیبایی دندان نقش بسزایی در زیبایی صورت دارد. زیبایی در انسان عاملی برای موفقیت محسوب می شود زیرا زیبایی منجر افزایش اعتماد به نفس و افزایش تعاملات اجتماعی می شود. زیبایی دندان پس از چشم ها نقش بسزایی در این امر دارد.

درمان های زیبایی دندان علاوه بر تاثیر بر هدف فوق منجر به درمان مشکلات دیگر دندان ها نیز می شوند مثلا می تواند منجر به جلوگیری از پوسیدگی دندان ها و مشکلات لثه شود.

Beauty dentist

جهت حصول زیبایی دندان در دندانپزشکی توسط دندانپزشک زیبایی روش های معمول شامل ارتودنسی ، روکش دندان و سفید کردن دندانها(بلیچینگ) و…دندان می باشد.

جهت حصول زیبایی لبخند در دندانپزشکی توسط دندانپزشک زیبایی بایستی بین اجزای دندانی تناسب وجود داشته باشد. دندانپزشک با دانستن این قواعد واستفاده از تکنیک متناسب بیمار این تناسب را برقرار کرده و لبخند زیبا را به بیمار هدیه می دهد.

زیبایی دندان منجر به زیبایی چهره و جوان نشان داده شدن انسان می شود. هرگونه ناهماهنگی در نســبت میــان انــدازه دندان با رشــد فــک بالا و پایین، منجر به نامرتبی دندان می شود و نیاز به درمان زیبایی دندان را لازم می کند.

عوامل نامرتبی و عدم زیبایی دندان:

نامرتبی دندان

پوسیدگی دندان

از دست دادن دندان ها

تیره شدن دندان ها

بیماری های لثه

جهت حصول زیبایی دندان باید به متخصص زیبایی دندان و دندانپزشک زیبایی مراجعه کرد زیرا این درمان نیازمند تجربه و مهارت کافی است ورجوع به فرد غیر متخصص به شکست درمان زیبایی و اتلاف هزینه و زمان شما می انجامد.

مراحل درمان زیبایی دندان توسط بهترین  دندانپزشک زیبایی:

به دست آوردن نسبت های صورت جهت زیبایی دندان

ایجاد ارتباط مناسب بین لب ها و دندان ها جهت حصول زیبایی دندان

بررسی لثه ها ودندان ها جهت حصول زیبایی

قواعد مهم وتاثیر گزار در زیبایی توسط  بهترین دندانپزشک زیبایی چیست؟

نسبت های صورت حفظ شود ( فاصله خط رویش مو تا ابتدای بینی و طول بینی و انتهای بینی تا چانه با هم برابر باشد.)

نسبت لب بالایی به لب پایینی وچانه ۳/۱ به ۳/۲ باشد.

موازی بودن خط اتصال لب ها به یکدیگر

عمود بودن خط اتصال نوک بینی به چانه بر خط اتصال لب ها

فاصله بین لب بالا ۴ میلی متر باشد و فاصله لب پایین تا چانه ۲ میلی متر باشد.

ضخامت لب بالا باید نصف لب پایین باشد.

نکات مهم در زیبایی دندان:

خط بین ۲ دندان با خط بین لب ها موازی باشد. عدم توازن بین این ۲ خط منجر به عدم زیبایی می شود.

در هنگام لبخند زدن لثه ها کمتر دیده شوند. و بیشتر از دو یا سه میلی متر از لثه در فرد دیده نشود.

اغلب افراد ترجیح می دهند لبخندهای پهن و با کال کوریدورهای باریک داشته باشند.

در زیبایی دندان میزان نمایش دندان ها بسیار مهم است به دلیل وجود قوس در دندان ها عرض آن ها متفاوت دیده می شود بطوری که نسبت عرض ظاهری هر دندان به دندان مجاور جلوتر خود ۶۲ درصد می باشد که به آن نسبت طلایی زیبایی دندان گفته می شود.

نسبت طول و عرض در زیبایی دندان حدود ۸۰ درصد است.

Beauty dentist

با استفاده از درمان های ارتودنسی می توان نامرتبی بین دندان ها (مال اکلوژن ها) را کاهش و حذف کرد. با استفاده از روکش کردن می توان زیبایی را به دندان های شخص هدیه داد. دندان های پوسیده را می توان با مواد هم رنگ دندان ترمیم کرد تا هم ترمیم دندان صورت گیرد وهم زیبایی دندان حفظ شود. سفیدی دندان منجر به جذاب تر نشان داده شدن چهره فرد می شود.

بنابراین درمان های زیبایی امری ضروری جهت افزایش اعتماد به نفس اجتماعی فرد می شود.

درمان های زیبایی توسط  بهترین دندانپزشک زیبایی:

زیبایی دندان ها از ملزومات امروزی است که رجوع به دندانپزشک زیبایی ترمیمی را واجب نموده است. در دندانپزشکی زیبایی، علاوه بر ترمیم دندان ها روش های کسب زیبایی نیز به کار برده شده که علاوه بر کسب سلامتی دندان ها، زیبایی نیز برای بیمار فراهم می شود. دندانپزشک زیبایی بنا به عیوب مختلف دندانی روش های مختلف دندانپزشکی زیبایی را بکار می برد.

پوسیدگی دندان ها:

پوسیدگی دندان ها یکی از علل رجوع افراد نزد دندانپزشک زیبایی است. جهت پر کردن دندان ها مواد مختلفی وجود دارد که از لحاظ قیمت متفاوت هستند ولی امروزه موادی برای پر کردن دندانها استفاده می شود که در عین دوام و ماندگاری بالا دارای زیبایی و یکنواختی و هماهنگی با سایر دندانها نیز باشد. آمالگام جهت پر کردن دندان های خلفی بیشتر استفاده می شود ، این درحالی است که برای دندان های قدامی که در معرض دید دیگران است بیشتر از کامپوزیت که همرنگ با دندان ها هستند و تشخیص آن از دندان های طبیعی غیر ممکن است استفاده می شود.

درمان ارتودنسی:

ردیف بودن و یک شکل بودن دندان ها یکی از نیازهای مراجعین نزد دندانپزشک زیبایی است که برای این امر روش های مختلفی وجود دارد که یکی از کاربردی ترین روشهای درمانی ارتودنسی است. با ارتودنسی دندانپزشک به مرور زمان ردیف بودن و یکنواختی دندان ها را میسر می کند. امروزه روش های جایگزین نظیر پر کردن با مواد همرنگ دندان نیز جهت ردیف کردن دندان ها بکار می رود.

Beauty dentist

روکش دندان:

در برخی موارد که حجم پوسیدگی زیاد باشد نیاز به روکش های دندانی است. دندانی که عصب کشی شده نیز شده است نیاز بارز به روکش دندانی دارد. روکش های دندانی متنوع بوده  ولی از روکش های امروزی می توان به روکش های سرامیکی و روکش های زیرکونیا اشاره کرد. هر یک از روکش های فوق الذکر دارای زیبایی منحصر به فردی می باشند ولی روکش های زیرکونیا علاوه بر زیبایی بالا ، استحکام بسیار مناسبی دارند.

جراحی های زیبایی لثه:

متناسب بودن لثه با دندان ها در هنگام لبخند زدن یکی از معیارهای زیبایی محسوب می شود ، اگر میزان زیادی از لثه ها نمایان باشد ، نا مناسب بوده و دندانپزشک زیبایی با جراحی لثه اقدام به برداشتن لثه اضافی کرده و این نقیصه را برطرف می کند.

سفید کردن دندان ها:

یکی از ملاک های زیبایی در نظر افراد ، درخشندگی و سفیدی دندان ها است. جهت این امر دندانپزشک زیبایی از روش بلیچینگ استفاده می کند. در این روش با ژل بلیچینگ عمل جرم زدایی و سفید کردن دندان ها به خوبی استفاده می شود. در روش های پیشرفته با لیزر قدرت اثر بخشی ژل بلیچینگ افزایش می یابد.

https://drfooladgar.ir
https://drfooladgar.ir

دیدگاهتان را بنویسید